Pro správnou funkčnost promítače fotografií je nutné mít povolen JavaScript a nainstalován aktuální plugin Flash přehrávače od společnosti Adobe.
Plugin je ke stažení zde.

Kostelecký Kvítek a Tulipáni zpívali v

Kačenčině království

Letní soustředění dětského pěveckého sboru Kvítek, který pracuje pod ZUŠ F. I. Tůmy v Kostelci nad Orlicí proběhlo v letošním roce v Říčkách v Orlických horách na chatě Perla ve druhé polovině srpna. Děti, ale i dospělé, čekal program zaplněný pěveckými zkouškami a přípravami na nadcházející školní rok, hrami a nezapomenutelnými zážitky. Všichni účastníci zde prožili krásných 10 dní. Začátek soustředění byl ve znamení sluníčkem ozářených horských vrcholků.

Tentokrát vedoucí dětem připravili pestrý program her a sportovních disciplín, zaměřený na to, aby děti poznávaly své nové kamarády ve sboru, ale také sami sebe a své možnosti. Z her mohu jmenovat třeba Noemovu archu, Abecedu, Evoluci, Pointilismus a mnoho dalších.

Celé soustředění se neslo v duchu hesla: „ Co ve mně dřímá … „ ? Každý člen Kvítku si vybral jeden soutěžní úkol, který byl pro něho výzvou ( naučil se ho a ještě se v něm během pobytu zlepšoval ). Ve svém volném čase měli zpěváci k dispozici sportovní hřiště, na kterém s oblibou hráli vybíjenou.

Volný čas střídaly pěvecké zkoušky. Na dopoledních tříhodinových a odpoledních dvouhodinových se zpěváčci naučili mnoho nových písní, od jednohlasých známých po vícehlasé nové. Sbor se také rozrostl o nováčky, kteří práci zvládali na jedničku. Jako správní zpěváci museli dodržovat každý den hlasový klid, což bylo pro některé neuvěřitelné utrpení. Novinkou letošního soustředění byl třídenní pobyt Tulipánů. Mladší zpěváčci z tohoto sboru směle konkurovali starším kamarádům z Kvítku a naučili se mnoho nového.

I v letošním roce vedoucí pro děti připravili noční hru. Trasa byla rozdělena podle věku účastníků. Všem vadily pouze mokré boty a můry, které občas zhasly hořící svíčky, lemující cestu.Ve středu jsme vyrazili na celodenní výlet. Letos byl netradiční, jelikož jsme nenavštívili žádné muzeum ve městě, ale vyrazili jsme do přírody. Od chaty jsme pěšky došli ke stanici lanové dráhy a lanovkou vyjeli na vrch Zakletý. Po žluté turistické značce jsme se vydali na Pěticestí a prohlédli si nedalekou Kunštátskou kapli. Po Jiráskově cestě jsme míjeli několik historických vojenských bunkrů a pod Anenským vrchem jsme sešli k chatě Perla. Kačenčino království má svoje osobité kouzlo. Soustředění jsme tentokrát zakončili dvěma závěrečnými koncerty, které se konaly před chatou Perla s vyhlídkou na vrch Zakletý za hojné účasti rodičů. První koncert uspořádali Tulipáni v pátek pro Kvítek a svoje rodiče, druhý koncert pak pořádal Kvítek v neděli těsně před odjezdem.

Oba koncerty se vydařily, protože zpěváci usilovně nacvičovali celé soustředění pod uměleckým vedením Mgr. Dagmar Potštejnské. Překvapením pro všechny bylo nové koncertní oblečení do kostela a měkké polštářky jako netradiční pozornost pro všechny účastníky ( aby se jim dobře dřímalo na zájezdech ).

Letošní soustředění dopadlo výborně ke spokojenosti zpěváků, vedoucích i praktikantů. Všichni se ze všech sil snažili o jeho úspěšný průběh. Celé soustředění se mohlo uskutečnit díky finanční podpoře Města Kostelec nad Orlicí, nadšení vedoucích a praktikantů a také díky laskavé podpoře všech rodičů. Děkujeme.

Za spolek TERCIA VOLTA Mgr. Hana Adamcová